HAKKIMIZDA

Hakkımızda

1978 yılında İstanbul’da Rem Ticaret ve Kuzey Makine Ltd. Şti. ile inşaat sektörüne giren FATSA ŞİRKETLER GRUBU; günümüzde yatırımlarını Azerbaycan, Gürcistan ve Cezayir’de de sürdürmektedir. Grubumuz yardımcı inşaat malzemeleri ithalatı ile başlayan bu serüvenine; şu anda sektörün her alanına hizmet edecek ürünleri bünyesinde bulundurması ile daha donanımlı olarak devam etmektedir. Bunun yanında akıllı bina teknolojileriyle inşaat üreten grubumuz, endüstriyel projelerdeki kalite ve hızıyla sektörde adından sıkça söz ettirmektedir.

1994 yılında Azerbaycan – Bakü’de %100 yabancı sermayeli ilk şirketlerden biri olan İstanbul Çarşı’nın temelleri atılmıştır. Elektrikli el aletleri distribütörlükleriyle ülke pazarına giren firmamız; daha sonra Dünya devi firmaların distribütörlüklerini alarak, inşaat ve ambalaj sektörüne hizmet veren pazarlama departmanımızı hizmete sunmuştur. Sonraki yıllarda ise; PVC ve aluminyum profil sektöründe önde gelen firmaların distribütörlüklerini alarak, profil işleme tesisimiz ile ürünlerin pazarlandığı showroomlarımız açılmıştır. İlerleyen yıllarda inşaat sektöründe anahtar teslim projelerin inşaası ve üst yapı sektöründe müteahhitliğe geçiş yapılmıştır.

1995 yılında kurulan bir diğer firmamız Fatsa Dış Ticaret’in kuruluş amacı ve ana faaliyet konusu Azerbaycan’da üretim ve satış yapan İstanbul Çarşı’ya lojistik destek sağlamak iken, bugün faaliyet alanlarını genişleterek uzman kadrosu ile dünyanın her noktasına ulaşmayı başarmıştır. Grup şirketlerinin satın alma faaliyetlerini sürdürmenin yanı sıra, sektörlerinde en iyi olan uluslar arası markaların ürünlerini diğer ülkelere de pazarlamakla görevli en yakın destekçisidir.

1999 yılında Gürcistan – Tiflis’te home office olarak pazarlama faaliyetlerini sürdüren firmamız gün geçtikçe ürün gamını genişleterek 2001 yılında Geo Construction adı altında ülkeye hizmetlerine devam etmektedir.

2009 yılında Cezayir’de kurulan İstanbul PVC Aluminium et Verre adlı firmamız işleme tesisi ile çalışmalarına devam ederken, pazarlama departmanının kuruluşu için de çalışmalar sürdürülmektedir.

 


Tersane Cad. Musluk Sk. No-1/4
Karaköy/İSTANBUL/TÜRKİYE
Tel    : +90 212 252 60 30/31
Fax    : +90 212 252 82 98

 

 

BaŞA DÖN